Ali se sploh zavedamo, kateri 2 koristi imamo od tujih delavcev?
Tako je povedal gospodarski minister Matjaž Han v intervjuju za Podjetno Slovenijo. Urednik Goran Novković ga je povem vprašal še naslednje: Ali smo diskriminatorni do upokojencev, ki po izpolnitvi vseh pogojev za upokojitev nadaljujejo svoje delo? Zakaj ob plači ne morejo dobiti polne pokojnine, če so zanjo na podlagi svojega dela plačevali polnih 40 let? Mar ni to diskriminatorno do vseh takšnih upokojencev? Han je odgovoril:
»Razumem, da o tem nismo mogli razmišljati leta 2012 in 2013, ko je bilo 130 tisoč ljudi brezposelnih. Takrat je bilo tako zaradi izziva konkurenčnosti na trgu dela. Danes, ko nimamo dovolj svoje delovne sile in kjer lahko mladi upokojenci, ki niso zgarani, to vrzel zapolnijo, pa o tem veliko razmišljamo.
To je tema za družbeni dogovor. Takšna rešitev bi lahko bila omejena na nekaj let, da vidimo, kakšni bodo cikli glede zaposlenosti. Obstaja pa nevarnost, da bi predvsem v javnem sektorju nekateri to možnost lahko izkoristili.«

»Treba je vrniti staro ureditev za normirane s. p.«
Ali minister Matjaž Han meni, da bo vlada ta njegov predlog podprla?
Kaj pa, če bi razbremenili tudi 13. in 14. plačo?
In kako bi z udeležbo pri dobičku motivirali delavce?
Preberite tudi
Iz posebnih izdaj

Mikrodokazila za hitro nadgradnjo znanja študentov
Svet postaja vse bolj modularen – takšno pa postaja tudi izobraževanje. V Sloveniji že nastajajo

Trgovinsko premirje med EU & ZDA. Z neznankami!
Groženj s trgovinsko vojno je očitno konec. Dobili smo namreč carinski dogovor med EU in ZDA. Ta prinaša 15 %

Stroški kibernetskih napadov se merijo tudi v več sto milijonih
Še slab teden nas loči do dogodka »Kibernetska varnost – ključni izziv za slovenska mala in srednje velika podjetja«, ki

Strnad: »Moj prav« je v Sloveniji še preveč zakoreninjen
Tone Strnad, Medis Group, 17. med največjimi skupinami v lasti podjetnikov (Medis Group). 11. med največjimi podjetji v lasti podjetnikov