Slovenski avtomobilski podjetniki reciklirajo litij-ionske hranilnike energije

Tehnološke energetske rešitve spreminjajo način, kako proizvajamo, distribuiramo in porabljamo energijo. Ogromno se dogaja po svetu in tudi doma. Ste že slišali za slovensko investicijo na Madžarsko v recikliranje baterij?

Slovenci znamo delati dobre stvari. Madžarsko podjetje Andrada, ki je v lasti slovenskih avtomobilskih podjetnikov, bo z vzpostavitvijo visokotehnološke tovarne za varno in okolju prijazno reciklažo litij-ionskih hranilnikov energije reševalo izzive elektromobilnosti na tem segmentu, napoveduje njegov izvršni direktor Peter Tibaut.

Njihova odločitev za to investicijo izhaja iz prepoznavanja Madžarske kot vodilne sile v proizvodnji litij-ionskih hranilnikov energije za električna vozila v Evropi, pojasnjuje Tibaut:

Z naraščajočimi potrebami po reciklaži tovrstnega proizvodnega odpada na lokalni ravni smo se odločili ustanoviti podjetje in začeti dejavnost prav na Madžarskem. Andrada bo tako baterijskim tovarnam, ki že in bodo še hranilnike energije proizvajale na Madžarskem – ta postaja epicenter te proizvodnje v Evropi – omogočala, da te materiale reciklirajo in ponovno uporabijo. Pri tem bomo tesno sodelovali tudi s priznanimi slovenskimi in lokalnimi strokovnjaki.«

Prihodnost je svetla, so prepričani pri Andradi: »Vidimo velik potencial nadaljnjega razvoja, saj bomo znanje, pridobljeno ob postavitvi tovarne na Madžarskem, uporabili tudi na drugih lokacijah. Na Madžarskem so prihod Andrade prepoznali kot strateško pomembno investicijo, ki zapira cirkularnost proizvodnje zelenih zalogovnikov energije z manjkajočim členom reciklaže. Prvi lokaciji na Madžarskem bodo sledile druge po Evropi, začenši s Španijo. Razmišljamo tudi o Sloveniji.«

Celotni članek si lahko preberete v aprilski številki revije Podjetna Slovenija.

  Sorodni prispevki

Pomakni se na vrh